Як вибрати кулер для процесора?

Правильно підібраний кулер забезпечує довговічність процесора.

По-перше, переконайтесь, що в характеристиках кулера вказана сумісність з сокетом вашої материнської плати, інакше ви просто не зможете його під’єднати.

По-друге, зверніть увагу на такий параметр вашого процесора як TDP. Це величина яка показує, на відведення якої теплової енергії має бути розрахована система охолодження. Тобто якщо TDP процесора 95 Вт –  потрібен кулер з величиною розсіювання потужності не менш ніж 95 Вт, а зважаючи на те, що виробники кулерів часто грішать з точністю даних, вибирайте кулер з величиною розсіювання на 10-20 Вт більше ніж TDP процесора. Майте на увазі, якщо ви плануєте розганяти свій процесор, то його TDP може підвищитись аж в два рази.

Найефективнішими вважаються вертикальні кулери з тепловими трубками. Залежно від того, наскільки великий TDP процесора, віддавайте перевагу кулерам з більшим радіатором і більшою кількістю теплових трубок.

Розмір та швидкість вентиляторів
Чим більший вентилятор, тим він тихіший і ефективніший. Ідеальним варіантом є вентилятори розміром 120-140мм, з максимальною швидкістю 1300-1500 об/хв.

Габарити
Від висоти кулера залежить чи зможе він поміститись в корпус комп’ютера. В характеристиках корпусів, як правило, вказується максимальна висота можливого кулера. Треба зважати на конструктивні особливості кулерів. Наприклад, якщо в характеристиках корпуса вказана висота до 168мм, то краще вибрати кулер з висотою не більше ніж 158мм. Занадто широкий кулер може перекривати слоти для оперативної пам’яті, але якщо планки оперативної пам’яті мають стандартні розміри, то проблем не має бути. Незайвим буде пошукати в інтернеті зображення кулера, встановленого в материнську плату, та приблизно оцінити габарити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *